CCC Polkowice - Ślęza bierze derby!

Ślęza bierze derby!

Sobota, 22 Grudzień 2018, 20:21:42

Ślęza bierze derby!

KaĹźda seria kiedyś się kończy. Dziś zakończyła się seria 10 wygranych z rzędu naszych dziewczyn. W derbach Dolnego Śląska, Ślęza Wrocław pokonała nasz zespół 54:51, choć po 30 minutach to polkowiczanki prowadziły 10 punktami.

Derby Dolnego Śląska rządzą się swoimi prawami. Wyzwalają dodatkową mobilizację. KaĹźdy chce wygrać i zyskać miano najlepszej druĹźyny w regionie. Tym bardziej, gdy rozgrywane są tuĹź przed przerwą świąteczno-noworoczną. Nic dziwnego, Ĺźe w polkowickiej hali od pierwszej syreny było bardzo gorąco. Zarówno na parkiecie, jak i na trybunach. Grupa kibiców ze stolicy Dolne Śląska bardzo energicznie wspierała swoje zawodniczki, a nasi fani nie pozostawali dłuĹźni. Na parkiecie oba zespoły dawały z siebie wszystko, walcząc do upadłego o kaĹźdą piłkę. Twarda defensywa, nieustanne wywieranie presji na rywalkach. Tak była cała pierwsza kwarta, w której niemal do samego końca było na styku. Końcówka naleĹźała do naszych dziewczyn, które wykorzystały błędy przyjezdnych w rozegraniu i od stanu 8:7 zdobyły pięć kolejnych punktów. W początkowej fazie meczu nasze dziewczyny miały wyĹźszą skuteczność rzutową i to miało kluczowe znaczenie w kontekście nieznacznej przewagi. Ślęza miała spore problemy z kończeniem akcji celnymi rzutami. W miarę upływu czasu przyjezdne zaczęły grać skuteczniej i trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Marissa Kastanek doprowadziła do wyrównania (23:23). Ostatecznie po 20 minutach gry do szatni w lepszych nastrojach schodziły polkowiczanki, które prowadziły 31:23.

W drugiej połowie oba zespoły nadal grały bardzo ambitnie. Coraz bardziej dawały się jednak we znaki trudy pojedynku i było wiele indywidualnych błędów. Więcej popełniały ich rywalki naszych dziewczyn, które dodatkowo miały coraz więcej problemów w walce pod tablicami. Temi Fagbenle wykorzystywała kaĹźdy błąd rywalek i punktowała. Podopieczne trenera Arkadiusza Rusina nie potrafiły sobie poradzić z dominacja podkoszową polkowiczanek i po 30 minutach traciły do naszych mistrzyń 10 punktów.

W ostatniej kwarcie Ślęza walczyła o odrobienie strat i to jej się udało. W ciągu sześciu minut wrocławianki potrafiły zniwelować straty z 10 do trzech punktów (48:45) i w końcówce mieliśmy emocje godne pojedynku derbowego. Trzy minuty przed końcem po dwóch celnych rzutach osobistych Palenikovej był remis po 50. Kilka chwil póĹşniej na linii rzutów wolnych stanęła Udodenko. Nie pomyliła się ani razu i Ślęza objęła prowadzenie 52:50. Nasz zespół miał juĹź na koncie 5 przewinień i kaĹźde kolejne było karane rzutami osobistymi. W tych końcowych, decydujących o wyniku fragmentach nasze dziewczyny popełniały wiele błędów. 50 sekund przed końcem tylko jeden z dwóch rzutów wolnych trafiła Fagbenle, a kilka chwil póĹşniej akcję Ślęzy spod kosza skończyła celnym rzutem Colson i 26 sekund przed końcem Ślęza prowadziła 54:51. Takim wynikiem zakończył się teĹź mecz.

CCC Polkowice – Ślęza Wrocław 51:54

(13:9, 18:14, 14:12, 6:19)

CCC: Fagbenle 19, Hayes 10, Thomas 9, Kaczmarczyk 4, Gajda 3, Kizer 3, Owczarzak 3, Leedham 0, Kaltsidou 0.

Ślęza: Colson 13, Udodenko 12, Burdick 8, Kastanek 8, Pelnikova 7, Szybała 3, Marciniak 3, Dobrowolska 0, Miletic 0.

Arkadiusz Rusin – trener Ślęzy Wrocław

- Zrobiliśmy w tym roku dwie niespodzianki i tę najgorszą - jak przegrana z Widzewem i tę najlepszą, wygraną dziś, u faworyta. Zespół z Polkowic prezentuje się bardzo dobrze, ale dziś udało nam zatrzymać polkowiczanki na 51 punktach. W przerwie mówiłem, Ĺźe naszym problem nie jest defensywa, a atak. W drugiej połowie jakoś specjalnie nie poprawiliśmy tego elementu, ale zdobyliśmy ponad 30 punktów. Mieliśmy przyjęte załoĹźenia na ten mecz, pewne ryzyko. Czasem się opłaca, czasem nie. Dzisiaj się udało i wracamy do domu w radosnych nastrojach.

Cierra Burdic – Ślęza Wrocław

- To był bardzo trudny mecz. CCC to bardzo dobry zespół, mamy dla nich wielki szacunek. Graliśmy dziś dobrze jako zespół, nie poddawaliśmy się w wielu trudnych momentach. Pokazaliśmy charakter. Wspieraliśmy się na parkiecie. Realizacja załoĹźeń taktycznych przyniosła efekt i na święta jedziemy w  dobrych nastrojach.

Maros Kovacik – trener CCC Polkowice

- Kibice obejrzeli dobry mecz, szczególnie w defensywie. Niestety przegraliśmy, popełniliśmy za duĹźo błędów indywidualnych. Niektóre zawodniczki były chyba myślami juĹź w domu. Musimy wyciągnąć wnioski z tej poraĹźki. KaĹźda seria kiedyś się kończy. Nasza skończyła się dziś. Musimy przemyśleć to i w Nowym Roku grać lepiej. Ĺťyczę wszystkim zdrowych, wesołych świąt i prezentów pod choinka lepszych niĹź dzisiejszy mecz.

Weronika Gajda – CCC Polkowice

- Nie zrobiłyśmy do końca tego co miałyśmy zaplanowane na ten mecz. Nie moĹźe nam się zdarzać tak wiele niecelnych rzutów spod kosza. To była dla nas dobra lekcja. Musimy teraz zastanowić się nad tym i wyciągnąć wnioski, by w Nowym Roku grać lepiej.